Dec 19, 2017

#PodzielSięŚwiętami

Karolina Kawska

#PodzielSięŚwiętami – wzruszająca reklama na Święta, która niczego nie reklamuje! Obejrzyj, udostępnij i zrób komuś prezent od serca. Całkowicie za darmo.


Nie każdy zbłąkany wędrowiec będzie miał odwagę zapukać do Twoich drzwi. Nie czekaj na to i zaproś go pierwszy – samotnego sąsiada lub krewną. Niech w tym roku dodatkowe miejsce przy stole nie będzie puste – to główne przesłanie akcji #PodzielSięŚwiętami. „Wypełnij to puste miejsce i pustkę w czyimś życiu miłością” – zachęca pomysłodawca projektu.

– W ostatnich latach krótkie filmy opowiadające chwytające za serce historie były chętnie wykorzystywane przez marki. Zwykle jednak szlachetny przekaz wiązał się prędzej czy później z zaproszeniem do zakupów albo prośbą o przelew. My chcieliśmy zwrócić uwagę na problem samotności w okresie świątecznym, który możemy rozwiązać bez pieniędzy. Wystarczy, że nie będziemy obojętni na los samotnego człowieka i podzielimy się świętami – mówi Paweł Wizimirski z Zupa Studio, pomysłodawca i producent filmu.

W promocję akcji zaangażowała się agencja marketingowa Social Tigers. Podstawowym kanałem komunikacji jest Facebook. Działania w mediach społecznościowych będą wspierane przez tradycyjne działania PR.

– Akcja #PodzielSięŚwiętami to dla nas wyzwanie, ale też duża satysfakcja, że możemy współtworzyć kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi na problem samotności. Mamy nadzieję, że dzięki social mediom szybko i skutecznie dotrzemy do szerokiego grona odbiorców z apelem o niepozostawianie nikogo samego na Święta. Każde udostępnienie filmu w sieci jest bezcenne, ponieważ może zmienić czyjeś święta na lepsze – mówi Franciszek Georgiew, założyciel agencji Social Tigers.

Kampania wystartowała 19 grudnia 2017 roku i potrwa przez cały okres świąteczny. Jest to wspólna inicjatywa agencji filmowej Zupa Studio i agencji marketingowej Social Tiger. Reklamę, która niczego nie sprzedaje, można obejrzeć na profilach obu agencji na Facebooku.

Udostępnij film, przyłącz się do akcji i #PodzielSięŚwiętami!


Film do pobrania na http://bit.ly/PodzielSieSwietami.


Produkcja: ZUPA.STUDIO 

Scenariusz: Paweł Wizimirski, Agata Krajewska 

Tekst: Agata Krajewska

Głos: Krzysztof Banaszyk

DOP: Maciej Doryk

DIR: Paweł Wizimirski, Krzysztof Komander

Props: Zuzanna Chlistowska


Wystąpili:

Alicja Leśnowolska

Andrzej Rawiński

Artut Wower

Jacek Hebda

Jan Żmudziński

Julia Kostow

Justyna Wawryczuk

Maciej Cielecki

Maks Bogumił

Małgorzata Majerczyk

Maria Wrzesińska

Mateusz Troczyński

Natalia Weinar

Nikodem Wodzyński

Piotr Piątkowski

Sylwia Zawadzka

Ula Kamińska

Weronika Kupiec

Wojciech Rogozik


Podziękowania:

Kapsel Studio

JJ

Komis Sezam

Karolina Kawska

Całe moje życie zawodowe związane jest z mediami. Przez osiem lat pracowałam jako reporterka i prezenterka programów realizowanych na żywo w radiu i telewizji. Dziś podpowiadam naszym Klientom, jak odnaleźć swoje miejsce w medialnej dżungli i dbać o wizerunek publiczny.