Sep 26, 2016

Jak określić grupę docelową na Facebooku?

Franciszek Georgiew

Jednym z KLUCZOWYCH elementów sprawnego marketingu jest określenie grupy docelowej.

Ostatnio pisaliśmy jak można tę grupę docelową wyłuskać przez FB Ads poprzez zaawansowane opcje targetowania na Facebooku. Dziś proponujemy trzy podstawowe zabiegi, które pozwolą nam sprawdzić do kogo tak naprawdę docieramy, a do kogo powinniśmy docierać.

  1. Czy wiesz, kto kupuje Twój towar lub usługę? Czy ta sama osoba podejmuje decyzję o zakupie? Kto może mieć wpływ na tę decyzję? Czy komunikaty i dobrane targetowanie są w związku z tym odpowiednie do zamierzonych celów? Przemyśl to dla firmy, którą masz na myśli, zanim przejdziesz do kolejnych etapów.
  2. Czy wnioski co do grupy docelowej pokrywają się z osobami, które są fanami strony? Czy pożądane osoby reagują na Twoje treści? Sprawdź własnoręcznie w panelu „statystyki -> osoby” - nie przegap żadnej z trzech zakładek!
  3. Jak to się ma do osób odwiedzających Twoją stronę www? Jak do Twojej bazy obecnych i pożądanych klientów? Wgrywając bazę maili do Facebooka i/lub podpinając Pixel Facebooka na stronę, możesz zajrzeć do Audience Insights, aby zrozumieć lepiej komu się wyświetlasz, kto wyszukuje Cię w sieci, kto ostatecznie dokonuje zakupu, a jakie są Twoje wyobrażenia na ten temat.


Czytaj także:


Franciszek Georgiew

CEO Social Tigers. Siedem lat temu postawiłem pierwsze kroki w branży reklamowej, bazując na doświadczeniach z dziennikarstwa internetowego. W ciągu dwóch lat przeszedłem w nowej pracy drogę od stanowiska juniorskiego do zarządzania działem social media, tworząc tony wartościowego contentu i prowadząc wiele udanych kampanii.Jestem autorem "Księgi Adsów", a także szkolę zespoły marketingowe w całej Polsce i w każdym typie organizacji.