Dec 22, 2017
Jak połączyć fanpage'e na Facebooku?

Myślę, że zgodzisz się ze mną, iż zarówno opcja posiadania oddzielnych stron na Facebooku dla każdego produktu czy dla każdej usługi, jak i komunikowanie się tylko za pośrednictwem jednego fanpage’a reprezentującego całą markę – może mieć swoje plusy i minusy. Nie chciałbym więc stwierdzać jednoznacznie, że fanpage’e będące własnością jednej firmy należy koniecznie połączyć.

Maciej Orczykowski

Po co łączyć fanpage’e na Facebooku? 

Może się jednak okazać, że zalety prowadzenia jednego fanpage’a dla całej marki będą dla Ciebie priorytetowe. Lub po prostu zdarzy się tak, że Twoja firma wchłonie firmę konkurencyjną, dysponującą silnymi kanałami social media, i stwierdzisz, że chcesz je połączyć. 

Jakie warunki muszą spełniać fanpage’e, by możliwe było ich połączenie? 

1. Muszą mieć bardzo zbliżone nazwy.

Jeżeli tak nie jest, nazwę fanpage'a możesz zmienić w zakładce „Informacje”. Gdy w nią wejdziesz, zobaczysz przycisk „Edytuj” obok aktualnej nazwy strony. Pamiętaj jednak, że nazwę tę możesz zmienić tylko jeden raz na kilka dni – dlatego gdy zmieniasz już nazwę, rób to z głową.

2. Muszą mieć ten sam adres, jeżeli przypisane są do nich konkretne lokalizacje.

3. Muszą mieć tego samego administratora, który jednocześnie jest osobą dokonującą złożenia wniosku o ich połączenie. 

Jak połączyć fanpage’e? 

W tym celu należy przejść na stronę: https://www.facebook.com/pages/merge/, wybrać z listy rozwijanej stronę fanowską, do której chcemy przyłączyć inną, a następnie tę, która ma być przyłączona. Następnie trzeba kliknąć Kontynuuj”, a dalej: „poproś o połączenie”. 

Łączenie fanpage’y scala wszystkie polubienia i zameldowania, jednak elementy takie jak zdjęcia, recenzje, posty – zostają trwale usunięte ze strony przyłączanej. Dlatego uwaga – po rozpoczęciu procesu łączenia nie ma możliwości jego cofnięcia! 

A co jeśli wniosek zostanie odrzucony? 

Jak mawiają, niezbadane są wyroki Facebooka, może więc zdarzyć się tak, że Twój wniosek zostanie odrzucony, a przyczyna odrzucenia nie będzie pokrywać się ze stanem faktycznym. Nie bądź też zaskoczony, jeżeli podczas składania wniosku nie będziesz miał możliwości kliknięcia w przycisk „Przejdź dalej”. 

Nie oznacza to, że fanpage’y finalnie nie uda się połączyć. W takiej sytuacji polecamy] kontakt z supportem Facebooka. Najrozsądniej będzie skontaktować się z nim za pośrednictwem chatu, do którego link znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/business/form/chat

O supporcie FB można powiedzieć wiele niekoniecznie pochlebnych rzeczy, trzeba jednak uczciwie przyznać, że w ostatnich miesiącach znacząco usprawnił swoje działanie i jest o wiele bardziej efektywny w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów.

Maciej Orczykowski

Do Social Tigers dołączyłem bezpośrednio po trzyletnim pobycie w Londynie. To właśnie tam zdobywałem pierwsze doświadczenia biznesowe. Niezwykle wymagający profil Klienta, bardzo konkurencyjne środowisko oraz światowe standardy obsługi, z którymi przyszło mi się tam zetknąć, ukształtowały mnie zawodowo.