• Strona główna
 • Dział pomocy Facebooka - sposoby na szybki i skuteczny kontakt
Apr 11, 2019

Dział pomocy Facebooka - sposoby na szybki i skuteczny kontakt

Czy istnieje coś takiego jak dział pomocy Facebooka? Oczywiście, że tak i pokażemy Wam jak to zrobić. To wcale nie jest tak, że nie da się dostać do nikogo, kto mógłby nam pomóc w codziennych problemach w trakcie korzystania z tej platformy.

Karol Decka


Facebook nie udostępnia jednak swojego supportu wszystkim użytkownikom, starając się ograniczyć ilość zapytań. Widząc posty dotyczące błędów i problemów na naszej grupie - Tygrysy Socialu - w pełni rozumiemy ten ruch - ilość zapytań byłaby ogromna!

Przygotowaliśmy mały poradnik na temat tego, jak klient biznesowy może otrzymać pomoc od Facebooka.

Dział pomocy Facebooka: Nie prowadzę biznesu, ale potrzebuję pomocy:

Pomoc dla wszystkich użytkowników dostępna jest jako zbiór pytań i odpowiedzi pod tym adresem: https://www.facebook.com/help/. Nie znajdziemy tam specjalistycznej pomocy dot. działań biznesowych na portalu.

Prowadzę biznes, tworzę reklamy i potrzebuję pomocy:

Pomoc dla klientów biznesowych wygląda inaczej, jest bardziej rozbudowana i nie składa się wyłącznie z katalogów pełnych informacji. Baza pytań i odpowiedzi związanych z problemami biznesowymi znajduje się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/business/help.

W tym wariancie mamy możliwość rozmowy z konsultantem. Wcześniej pomoc przez Messengera była dostępna wyłącznie po angielsku. Od połowy 2018 roku polskich klientów obsługują konsultanci mówiący i piszący w naszym ojczystym języku.

Włączamy rozmowę z konsultantem:

Rozpoczęcie rozmowy z konsultantem wymaga od nas kilku kroków.

Należy kolejno:

 1. Przejść na stronę pomocy: https://www.facebook.com/business/help
 2. Poszukać na stronie przycisku “Pierwsze kroki”
 3. Wybrać kategorię, w której wystąpił problem
 4. Przewinąć niżej, jeśli nie znaleźliśmy tematu problemu
 5. Kliknąć przycisk “Czat z przedstawicielem firmy”

Jeżeli powyższa ścieżka do rozmowy nie zadziała i przycisk się nie wyświetla, całkiem możliwe, że opcja nie została jeszcze odblokowana na Twoim koncie reklamowym/menedżerze firmy.

Jest jednak sposób, aby taki przycisk uzyskać.

W celu uzyskania przycisku do pomocy, należy uruchomić nawet najtańszą kampanię reklamową - np. z budżetem 20 złotych. Kiedy kampania ruszy i reklamy zaczną się wyświetlać, konto biznesowe uzyska dodatkowe funkcje, m.in. możliwość kontaktu.

Dział pomocy Facebooka: Co przygotować przed rozmową z konsultantem?

Warto pokusić się o przygotowanie kilku danych związanych z naszym problemem. Można je zebrać np. w czasie oczekiwania na połączenie. Jeśli będziemy mieć je wszystkie pod ręką, z pewnością czas uzyskania odpowiedzi znacznie się skróci.

Przygotuj:

 1. Zdjęcie ekranu z widniejącym problemem
 2. Numer błędu uzyskanego z Menedżera Reklam
 3. ID konta reklamowego
 4. ID menedżera firmy
 5. Link do strony, na której wystąpił problem
 6. Otwórz konto reklamowe na nowej karcie, aby mieć do niego szybki dostęp
 7. Otwórz ustawienia menedżera firmy, czasami wymagana jest ich zmiana

Wbrew wszelkim przypuszczeniom, dział pomocy Facebooka nie jest mityczną krainą pełną wróżek i elfów! 

Po wybraniu odpowiedniej kategorii zgłoszenia, wybraniu przycisku kontaktu z konsultantem i po wypełnieniu szczegółów nt. naszego konta reklamowego - zostaniemy przeniesieni na kartę Messengera.

Tam otrzymamy wiadomość od Pomocy Facebooka z informacją o obecnym czasie oczekiwania i powiadomieniem, iż konsultant wkrótce do nas dołączy.

Gdy tak się stanie, podczas kulturalnej rozmowy możemy opowiedzieć o swoim problemie i uzyskać niezbędną pomoc. Właśnie od tego jest ten dział pomocy Facebooka. :)

Czasami rozwiązanie nie padnie już w rozmowie, ale nie ma się czym martwić. Kontakt nastąpi poprzez telefon lub e-mail.

Karol Decka

Specjalista działu social w Social Tigers. Swoją przygodę z reklamą zacząłem od własnego bloga, który dzisiaj jest jednym z najlepszych portali o The Sims na świecie. Dzięki intensywnej pracy nad rozwojem własnej marki nauczyłem się sprawnego korzystania z social media i narzędzi, jakie oferują. Moją pasją jest video content.